uz sākumu   LAT  RUS
gaisabaloni.lv

Kur iesakām lidot

Ikviens Latvijas nostūris ir skaists!
Kolosāli skati vērojami pārlaižoties pāri egļu galotnēm, kad Tavu ceļu šķērso upju līkloči, vai aiz kokiem paveras senāku mūru sienas - katrs skats ir uzmanības vērts.

Mēs paši atrodamies Siguldā. Ļoti bieži tur arī lidojam, tomēr ja Jūs vēlaties redzēt ko citu (un nezināt kur), piedāvājam aplūkot mūsuprāt intersantākās alternatīvas.

Kuldīga   / Kurzeme

2011. gada atklājums ir šī nelielā, taču ļoti skaistā un senatnīgā Kurzemes pilsēta. Kuldīga bija tā vieta, kur sastapāmies ar neviltotu prieku par gaisa baloniem, lielu atsaucību un interesi. Variet būt droši, ka lidojot pāri Kuldīgai, Jūsu lidojumu pavadīs automašīnu pilni interesenti, kas stās ceļa malā un Jūs fotografēs.

Kuldīgas apkārtnē ir daudz mežu, taču paceļoties augstāk mākoņos varēsiet saskatīt Grobiņas vēja rotorus, un atkal nolaižoties zemāk aplūkot Ventas upi un slaveno Ventas rumbu.

Kuldīga atrodas 155 km attālumā no Rīgas, tas nav biežākais mūsu ceļa mērķis, taču priecāsimies, ja par sava lidojuma vietu izvēlēsieties šo krāšņo pilsētu.

Vairāk par Kuldīgu: www.kuldiga.lv
 
  Liepāja   / Kurzeme

Vēl viena interesanta vieta lidojumam Kurzemes pusē. Ja vējš pūš no jūras puses, ļoti jauks lidojums sanāk no Liepājas pludmales zonas. Jūsu acīm paveras maz piedzīvoti skati - liedags un kuģi, kā arī Grobiņas vēja rotori šķiet ar roku aizniedzami.

Ja vēl tas ir agrs rīts, tad ļoti feini ir nolidot gar iedzīvotāju māju logiem un tos pamodināt :)

No Rīgas līdz Liepājai ir apaļi 200 km. Jā, rīdziniekam tas nav ikdienas brauciens, taču ja plānojat atpūtu vēja un jūras lielpilsētā, tad lidojums ar balonu var padarīt atpūtas dienas košākas.

Kas jauns Liepājā: www.liepaja.lv
Cēsis   / Vidzeme

Cēsis ir viena no senākajām (un latviskākajām) pilsētām Latvijā. Lai arī netālu no Siguldas un Valmieras, Cēsis ir Vidzemes kultūras sirds ar senu un skaistu vecpilsētu.

Paceļoties pāri vecpilsētai, lidojums gaisa balonā var nonākt pie Zvārtes ieža, kā arī ziemā burvīgi skati paverās pārlidojot Cīrulīšus (Žagarkalna slēpošanas kalnu).

Ļoti laba ziņa ir attālums - starp Rīgu un Cēsīm ir 87 km.

Vairāk info no Cēsīm: www.cesis.lv
  

Sigulda   / Vidzeme

Visticamāk, Sigulda ir gleznainākā un tūristu iecienītākā pilsēta Latvijā. To ziemā apmeklē bobsleja un kamaniņu sporta cienītāji, vasarā - arhitektūras un dabas mīļi, savukārt rudenī vismaz trešdaļa Latvijas atbrauc lūkoties Zelta Rudenī.
Te viennozīmīgi ir ko redzēt.

Sigulda un tās apkārtne ir ļoti zaļa un klusa, tāpēc gadu simtiem biezi augušus mežu masīvus (un dzīvniekus tajos) skatīt jābrauc tieši šurp. Cauri mežiem Gaujas upes līkloči piedod savu maģiju dabas ainavā, un pieskarties ūdenim ar gaisa balonu ir elpu aizraujošs piedzīvojums. Siguldas pilsēta, pilsdrupas, gaisa tramvajiņš, bobsleja trase, Turaidas pils - šie ir galvenie acu piesaistes objekti ko pamanīt lidojumā Siguldas pusē.

Attālums no Rīgas līdz Siguldai ir tikai 45 km - tuvu Rīgai. Tas ir ļoti liels pluss izvēlei pacelties lidojumā tieši šeit.

Aktuālais par Siguldu: www.sigulda.lv